top of page
IMG_9571IMG_9571.jpg

Hakkımızda

         Bee Happy Arıcılık, Türkiye’nin en çok arıcılık yapılan bölgelerinden biri olan Muğla’nın Milas ilçesinde Havva Aslıhan Karaarslan SORUCU tarafından kuruldu. Havva Hanım Milas’ta öğretmenlik mesleğini icra ettiği dönemde uzun yıllardır hem arıcılık hem de propolis alanında bilimsel çalışmalar yapan eşi vasıtasıyla arıların dünyasını tanıdı. Son yıllarda ürettikleri doğal arı ürünlerine artan talepler üzerine öğretmenlik mesleğinden istifa ederek tüm enerjisini arıcılığa ve propolis üretimi yapan bu arıcılık şirketine harcamaya başladı. Bu yıl içerisinde ilk ürünleri ve markaları olan Apitonic Sprey ve Damla ürünlerini hazırlayarak bu alandaki ilk adımını attı. Ürünlerin hazırlanmasında eşinin de desteği ile bilimsel temeller üzerinde insan sağlığının ön planda olduğu bir politika yürütülmektedir. Hazırlanan ürünlerde kullanılan ham propolisler, önceden anlaşma yapılan arıcılara sağlıklı, temiz ve kimyasal kalıntısı olmayan propolis üretimi eğitimi verilerek toplanmaktadır. Toplanan propolisler ekstraksiyon aşamasından önce hem reçine miktarı hem de içeriğindeki faydalı fenolik bileşenler açısından Uludağ Üniversitesinde analizleri yaptırılarak kalite düzeyleri belirlenmektedir. Propolislerin üretiminden son ürüne kadar tüm aşamalar titizlikle takip edilmektedir. Hâlihazırda damla ve sprey propolis ürünleri üretilmektedir. En yakın zamanda ARGE’leri devam etmekte olan yeni propolis ürünlerin satışa çıkarılması planlanmaktadır.

 

Misyonumuz


Her ürünü deva olan arı ürünlerinin, en başta insan sağlığının ön planda olduğu ve korunduğu bir ilke ile en kaliteli, doğal ve kimyasal kalıntısı olmadan ve de en önemlisi üretimin her aşamasında standartlara ve yasal mevzuatlara  uyarak üreticiden tüketiciye aktarmaktır.

 

Vizyonumuz


Sağlık açısından önemli olan arı ürünlerinin üretim kalitesini her geçen gün arttırarak tüketiciye en doğal ve kaliteli ürünleri ulaştırmak.

Hizmet kalitemizi artırarak markalaşma ve kurumsallaşma yolunda hızla ilerlemek.

Ülkemizin doğal ve kimyasal kirliğin olmadığı bölgelerde yeni arıcılar ile anlaşmalı üretim yaparak üretim kapasitemizi arttırmak.

Ürünlerin üretilmesi noktasında Üniversiteler ile işbirliğinde olarak bilimsel temeller ile hali hazırda ürünlerimizi geliştirmek ve yeni ürünler ile ilgili ARGE çalışması yapmak.

Arı ürünleri ile yapılacak olan bilimsel proje ve çalışmalara destek olmak.

Arı ürünlerinin tanıtılması ve kişi başı tüketiminin arttırılması noktasında çalışmalar yapmak.

bottom of page